Książki"Post Mortem - czyli w związku ze zgonem"

Szalona wycieczka w świat niedalekiej przyszłości, gdzie życiem ludzi rządzi przeznaczenie. Cały system państwowy, opiera się na wróżbiarstwie, kartach Tarota, chiromancji i zasadach Feng Shui. W tym przesyconym ezoteryką świecie, żyje Katias Raventry. Tzn. będzie żyć jeszcze tylko kilka godzin, ponieważ właśnie zbliża się termin jego przepowiedzianego w metryce, zgonu. 
Rodzaj utworu: Mini powieść
Gatunek: fantastyka, science-fiction
Liczba znaków: ok. 127 000
Data wydania: listopad 2011

Cena: 4 zł / 0.99 $

Do kupienia w:

Przykładowe recenzje:

"Ostatnimi czasy mam kłopot z odnalezieniem dobrego SF. Mdli mnie, gdy muszę czytać o fazerach, laserach i polach siłowych. Dla mnie SF to przede wszystkim pomysł. Szukam powieści, w których autor zmienia jeden element rzeczywistości i konsekwentnie buduje wokół tego nowy świat. Nie chodzi mi tu o historie w stylu „a gdyby w galaktyce żyły nadal smoki”lub „wampiry są takie sexy, dajmy im po kałaku”, lecz o zmianę jednego pozornie nieistotnego elementu znanej mi rzeczywistości. Filip Dąb-Mirowski w naszym Matriksie zastąpił plik „nauka i materialne postrzeganie świata” na „ezoteryka jedną z nauk”. Spodobała mi się wizja tego świata rządzonego według innej logiki, zaintrygował mnie początek i koniec."

Wujek195 (23.12.2011, 12:55)                      

"<...>Powieść ta, mówiąc krótko, zawiera sporą dawkę fantastyki, są w niej też elementy sensacji oraz grozy. Jest napisana przejrzystym językiem, dlatego czytelnik nie będzie miał problemu z odbiorem. Ponadto, jest świetnym materiałem, który można by przenieść na ekran filmowy. Po wnikliwej lekturze da się odczuć, że Post mortem zawiera pewien morał. Możliwe, że autor apeluje do czytelnika, chcąc go przestrzec. Przed czym? Każdy sobie to uświadomi po przeczytaniu.<...>W takim razie czy Katiasowi uda się zbuntować i zmienić bieg wydarzeń? Czy oszuka śmierć? Czy może jednak wpadnie w jej sidła? Na te pytania uzyskamy odpowiedź tylko po przeczytaniu książki. A naprawdę warto."

Agnieszka  Lewko, Wydaje.pl


"Podczas lektury dość mocno rzuca się w oczy połączenie dwóch całkowicie odmiennych światów – technologii i wcześniej wspomnianej ezoteryki. Ta pierwsza pomaga w codziennym życiu, jednak jest tylko tworem podrzędnym do tworu, który w przeszłości określany był mianem pogańskich zabobonów. Nie można jednak powiedzieć, by oba te elementy zostały w tekście mocno zarysowane – stanowią raczej integralną część tła, a sam autor nie wnika w szczegóły działania technologii, jednakże ezoteryka jest opisana już całkiem nieźle – bez niepotrzebnego zagłębiania się w szczegóły, jednakże też nie zostawia czytelnika samego sobie w tej kwestii."

Ocena 7/10

Dawid "Fenrir" Witkorski,  Zaginiony Almanach***


  

 "Wilczy Skowyt"

Malutkie opowiadanie fanowskie humorystycznie traktujące świat wiedźmiński z prozy Andrzeja Sapkowskiego. Dużo śmiechu, rubaszny humor. Zdobyło nagrodę dla najlepszego opowiadania miesiąca portalu www.fantastyka.pl , a dla mnie "brązowe piórko" dla rokującego autora w listopadzie 2011 roku :-)


Rodzaj utworu: Opowiadanie
Gatunek: fantastyka, satyra

Liczba znaków: ok. 34 000
Data wydania: listopad 2011

Cena: Darmowe, dostępne na stronie w formie online (kliknij tutaj).***

 


"Ja, powstaniec."

Krótka i osobista wyprawa do Warszawy roku 1944, dogorywającej w ostatnich tygodniach powstania. Opowiada historię Władka, dowódcy bezimiennego oddziału, który wbrew wszystkiemu próbuje przeprowadzić swoich ludzi przez nieskończony labirynt warszawskich kanałów. Walczy nie tylko z wrogiem i przeciwnościami losu, ale być może przede wszystkim, ze samym sobą.

Rodzaj utworu: krótkie opowiadanie
Gatunek: fantastyka, dramat psychologiczny, horror.
Liczba znaków: ok. 75 000
Data wydania: lipiec 2014

Cena: 2.50 zł / $0.99***

 


 "O nieskorym kochaniu"

Romans, z przymrużeniem oka traktujący o współczesnych relacjach damsko-męskich w świecie wielkomiejskich kawiarni i teatrów. Fasadowość relacji i przyjętych ról, miesza się z egocentryzmem i strachem przed śmiercią. Mit wiecznej młodości, który pozbawia nas marzeń o miłości i pęta łańcuchami strachu. Czy można się z nich wyzwolić?


Rodzaj utworu: krótkie opowiadanie, nowela
Gatunek: romans, dramat psychologiczny
Liczba znaków: ok. 65 000
Data wydania: październik 2016

Cena: $0.99

Sklep autorski, Smashwords, Amazon ***
 "Globalna gra"

Otaczający nas świat stał się niebezpiecznym miejscem. Zagrożenie terrorystyczne, eskalacja istniejących i rozpoczęcie nowych konfliktów zbrojnych, tarcia wewnątrz Unii Europejskiej i NATO, radykalizacja społeczeństw i widmo recesji gospodarczej. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? W co wierzyć? Co jest realnym problemem, a co tylko medialną sensacją? I czy faktycznie Europa stoi nad przepaścią?


Rodzaj utworu: opracowanie analityczne
Gatunek: literatura faktu, popularnonaukowe
Liczba znaków: ok. 260 000
Data wydania: marzec 2017